Leasingowe informacje dla przedsiębiorców

Podstawy dla przedsiębiorców

Przede wszystkim trzeba zacząć od ustalenia, czym tak naprawdę jest leasingowanie. Jest to umowa zawierana na piśmie pomiędzy firmą leasingową, a klientem leasingowym, który prowadzi własną działalność gospodarczą. Warto dodać, że w umowie na leasing znajduje się także zbywca, czyli osoba lub przedsiębiorstwo od którego firma leasingowa nabywa środek trwały dla leasingobiorcy. Po podpisaniu tej umowy środek trwały przekazany zostaje do klienta, który może go użytkować w swojej firmie pamiętając o wszelkich postanowieniach tej umowy. Należą do niej m.in. informacja że leasingowany przedmiot ma być wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem w innym wypadku zostanie odebrany. Oczywiście najważniejsze jest to, że przedsiębiorca podpisując umowę zobowiązuje się do dokonywania okresowych opłat ratalnych zgodnych z postanowieniami umowy. Jeśli będzie chciał także po zakończeniu umowy leasingu dalej korzystać z danego środka trwałego to musi zapłacić kwotę wykupu, jeśli oczywiście korzysta z bardziej popularnej formy leasingowej, czyli leasingu operacyjnego. Po podpisaniu umowy na ten rodzaj leasingu, przedsiębiorca w trakcie jej trwania musi zamortyzować minimum czterdzieści procent jego wartości. Często jednak zdarza się tak, że dany przedsiębiorca nie jest zainteresowany wykupem i chce cyklicznie zmieniać np. tabor pojazdów. W takim przypadku warto rozważyć leasing niskiej raty, gdzie raty i opłata wstępna są maksymalnie małe, a kwota wykupu bardzo duża. Dzięki temu dana osoba może np. co trzy lata podpisywać umowy leasingu na np. nowe pojazdy.

Co można brać w leasing

Oczywiście każdy z pewnością wie, że najbardziej popularnymi środkami trwałymi do leasingowania są niezmiennie samochody osobowe do trzech i pół tony, jednak millennium leasingleasingować można niemal wszystko. Bardzo popularne w ostatnich latach stały się maszyny i urządzenia. Do tego stopnia, że w ostatnim roku pod względem przychodów bardzo zbliżyły się do samochodów osobowych. Często leasinguje się maszyny i urządzenia specjalistyczne np. budowlane czy stomatologiczne. Bardzo często leasingowane są także samochody ciężarowe i ogólnie pojazdy do przewozu towarów oraz osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 10 =