Masaż specjalistyczny na fizjoterapii

Specjalistyczny masaż leczniczy

Wiele osób z pewnością zdziwi się widząc, że masaż może być leczniczy, gdyż do tej pory traktowali go głównie jako coś, co wspomaga relaks. To jednak bardzo skuteczna i od dawna stosowana metoda wspomagająca w olbrzymi sposób fizjoterapię. Warto od razu nadmienić, że jest to zabieg fizjoterapeutyczny, który powinniśmy najpierw skonsultować ze swoim fizjoterapeutą lub z fizjoterapeutą, do którego udamy się na tenże masaż. Musimy wymienić wszystkie nasze problemy zdrowotne itd. Dopiero po takim wywiadzie można zdecydować, czy to właśnie masaż leczniczy będzie najlepszym rozwiązaniem. Stosuje się go na różne obszary ciała. Czasami wykonywany jest on miejscowo. Ma to miejsce wtedy, gdy u pacjenta pojawiają się ogniska dysfunkcyjne powodujące bóle bądź uczucie dyskomfortu. Oczywiście masaż ten bardzo często stosuje się również na całe ciało. Często jest on łączony wraz z innymi zabiegami rehabilitacyjnymi np. z terapią manualną, kinesiotapingiem oraz specjalistycznymi zajęciami indywidualnymi, które są wskazane przez fizjoterapeutę prowadzącego.

Masaż klasyczny ma wiele zalet

Z pewnością jest to najbardziej popularna forma masażu znana niemal każdemu. Jednak podobnie jak w przypadku masażu leczniczego, tutaj także głównym zadaniem jest poprawa stanu zdrowia. Zadajecie sobie pewnie pytanie – „jak to się dzieje?” Jeśli masaż wykonywany jest przez specjalistów fizjoterapeutów to wywołuje niezastąpione, naturalne właściwości lecznicze. Jedną z jego największych zalet jest to, że bardzo korzystnie wpływa na poprawę krążenia, rozluźnia mięśnie, co jest bardzo pomocne we wszelkiego rodzaju bólach napięciowych oraz odpowiednio stymuluje układ nerwowy skutkując tym, że zaczyna on pracować normalnie. Masaż ten nie jest wykonywany wyłącznie w celach leczniczych. Bardzo często zabieg ten wykonuje się profilaktycznie, ponieważ taki masaż powoduje u pacjenta wydzielanie dużych ilości endorfin, które znane są inaczej jako hormony szczęścia. Dzięki temu pacjent ma lepsze samopoczucie. Masaż ten pozwala na utrzymanie odpowiedniej równowagi wewnętrznej.

Masaże miejscowe

Innym typem masażu jest masaż miejscowy. Wykonuje się go w celach relaksacyjnych oraz estetycznych. Powoduje on znaczące przyspieszenie regeneracji skóry u pacjenta. Dodatkowo pozytywnie wpływa na jej ujędrnianie oraz odmładza. Podobnie, jak ma to miejsce w masażu klasycznym, odpowiednio wykonany masaż np. twarzy spowoduje poprawę samopoczucia, co z kolei zwiększa poczucie komfortu oraz skutecznie niweluje stres. Najczęściej taki rodzaj masażu wykonuje się jako jeden z elementów składowych szerszej terapii fizjoterapeutycznej. Z całą pewnością można stwierdzić, że masaże miejscowe w znaczący sposób wspomagają szybszy powrót do zdrowia u pacjenta oraz mają bardzo pozytywny wpływ na zwalczanie skutków przeziębienia. Pamiętajmy jednak, aby zawsze przed masażem skonsultować się albo ze swoim specjalistą albo z fizjoterapeutą, który będzie wykonywał zabieg, aby zmaksymalizować pozytywne jego skutki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =