Sposoby aplikacji powłoki ceramicznej

Możesz spróbować samodzielnie

Jeśli jesteśmy zainteresowani aplikacją ceramiki na swoje auto to możemy to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym jest próba samodzielnej aplikacji powłoki na samochód, drugim oddanie tego zadania w ręce specjalistów od auto detailingu i posiadanie pewności, że wszystko będzie wzorowo wykonane. Oczywiście w tym wypadku musimy liczyć się z wyższymi kosztami. Zabezpieczenie ceramiczne warszawa samodzielne możemy podzielić na kilka etapów. Pierwszym jest dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni samochodowej za pomocą specjalistycznych produktów, które także będzie trzeba nabyć. W kolejnym etapie nakłada się powłokę ceramiczną – robi się to krzyżowo i jednorazowo na powierzchnie nie większe niż 50×50 cm. Oczywiście nikt nie będzie tego mierzył z linijką jednak starajmy się to mniej więcej w takich rozmiarach wykonywać. Dzięki temu uniknie się trudności związanych z polerowaniem, które mogą pojawiać się przy większych aplikacjach. Potem trzeba obserwować powłokę, już po kilku minutach jej kolor powinien zacząć się zmieniać. Gdy zacznie się mienić należy rozpocząć polerowani powierzchni za pomocą mikrowłókna. Potem trzeba odczekać około godzinę i powtarzać wszystkie etapy poza pierwszym jeszcze minimum dwa razy. Dlaczego? Ponieważ optymalną trwałość otrzymuje się po nałożeniu około trzech warstw. Tutaj też ilość aplikacji i metoda może się różnić w zależności od tego, jaką ochronę wybierzemy.

Aplikacja u specjalistów od auto detailingu

Gdy oddajemy nasz samochód na nałożenie powłoki ceramicznej do specjalistycznego salonu auto detailingowego to mamy pewność jakości obsługi i jakości materiałów wykorzystanych. Salony zwykle współpracują z najlepszymi markami i oferują też dobre ceny za swoje usługi. Dodatkowo mają niezbędne zaplecze zarówno w zakresie wiedzy jak i technologii aby wszystko było jak należy. Możemy także wybrać różne opcje – np. zabezpieczenie całego auta a nie tylko lakieru ceramiką, wybór ochrony nawet na okres do pięciu lat! Jeśli nie posiadamy garażu i dość sterylnych warunków, gdzie będziemy pewni, że wszystko się uda, a co więcej nie czujemy się na siłach do samodzielnej aplikacji to na pewno możemy być pewni sukcesu przy wyborze salonu detailingowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − eight =